تدریس کتاب خورشید مغرب

(0 بررسی)
رایگان
IMG_20230916_102854_180

معرفی کتاب

نویسنده قبلا کتاب کم حجمی در پنجاه و یک صفحه و به همین نام نوشته بود این کتاب گسترش یافته همان کتاب است. استاد حکیمی با ادبیات زیبایی که حد مشترک تمام آثار ایشان است درباره میلاد، شمایل، غیبت، بشارتهای آن حضرت در کتب پیشینیان، اهل سنت، شیعه، قرآن و اثبات وجودش از نظر علوم عقلی، علوم تجربی، فلسفه تربیتی، بررسی واژه انتظار سخن گفته است. این کتاب با عنوان “شمس المغرب” به عربی ترجمه شده است.
کتاب «خورشید مغرب» در تبیین غیبت حضرت ولی عصر (عج) و ابعاد گوناگون این حرکت و با هدف روشن ساختن ابعاد گوناگون غیبت امام زمان(عج) و وظایف منتظران واقعی در این زمان، به رشته تحریر درآمده است.
مولف این کتاب می کوشد ضمن طرح ابعاد گوناگونی از زندگی امام زمان(عج) چون تولد، غیبت و طول عمر ایشان، گفته های ادیان پیشین و نیز دیدگاه های کتاب های مسلمانان را درباره منجی عالم بشریت بررسی کند.
این نوشتار قصد دارد مفهوم متعالی و مسولیت ساز «انتظار» را در زمان غیبت توضیح دهد، که پس از مطالعه این کتاب می توان علاوه بر کسب اطلاعاتی در زمینه، زندگی امام زمان(عج) قبل و در زمان غیبت، به مسوولیت های اجتماعی و بایدهای دینی یک منتظر حقیقی حضرت قائم(عج) پی برد.
از دیگر تألیفات استاد حکیمی می توان کتاب های «ترجمه الحیاه»، «الهیات الهی و الهیات بشری»، «دانش مسلمین»، «شیخ آقا بزرگ تهرانی»، «میرحامد حسین»، «عاشورا، مظلومیتی مضاعف»، «عقل سرخ»، «بعثت، غدیر، عاشورا، مهدی؛ برای نوجوانان و جوانان»، «150 سال تلاش خونین؛ مجموعه مقالات»، «چشم بر خورشید؛ شبنمی از دریای فضائل امیرمومنان علی(ع)» و «قیام جاودانه؛ سخنی چند پیرامون “عاشورا”و آفاق آن» را نام برد.

ویژگی های دوره

  • درس 12
  • آزمونها 0
  • مدت زمان 50 ساعت
  • سطح مهارت همه سطوح
  • زبان فارسی
  • دانشجویان 0
  • ارزیابی بله

نظرات

میانگین امتیاز

0
0 امتیاز

جزئیات امتیاز

5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *